Головна|Новини

НБУ покарав 7 небанківських установ

15.07.21

Джерело: Financial Club

Національний банк застосував заходи впливу до 7 небанківських фінустанов за порушення обов’язкових фінансових нормативів та законодавства про захист прав споживачів фінпослуг. Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг ухвалив ці рішення 14 липня.

Санкції застосовані до кредитних спілок «Монастирище-Агро-Кредит» і «Сейфті Депозіт» за недотримання обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами.

КС «Монастирище-Агро-Кредит» тимчасового зупинені всі діючі ліцензії через недотримання вимог щодо необхідності формування та перерахунку резерву забезпечення покриття втрат від неповернених позик, а також вимог щодо обмеження частки непродуктивних активів. Кредитна спілка повинна до 1 листопада 2021 року усунути порушення, що стали причиною призупинення ліцензій.

КС «Сейфті Депозіт» не дотримувалася нормативів достатності капіталу (К2) та вимоги щодо обмеження частки непродуктивних активів. Кредитна спілка має усунути порушення до 1 жовтня 2021 року.

НБУ також застосував санкції до 5 фінкомпаній за порушення законодавства про захист прав споживачів фінпослуг:

ТОВ «Гоу Кеш», ФК «Є Гроші Ком», ТОВ «Кошельок», ТОВ «Лайм Кепітел», ТОВ «СОС Кредит».

Ці фінустанови порушили правила розрахунку загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

НБУ зобов’язав ці небанківські фінустанови вжити заходів для усунення порушення до 2 серпня 2021 року.

Для споживачів
Від якості влади - до якості життя!
Знак якості Знак якості
Знак антиякості Знак антиякості
Опитування
Чи захищає влада ваші споживчі права?